Pierwsza w Polsce dwujęzyczna szkoła na farmie

Witamy w Montessori Farm School Folwark Białka

Z nieskrywaną dumą i satysfakcją pragniemy przedstawić Państwu niezwykłą szkołę, pierwszą w Polce dwujęzyczną szkołę na farmie z możliwością zamieszkania uczniów.

Montessori Farm School to projekt edukacyjny, w którym przedmioty akademickie, takie jak matematyka, biologia, chemia, fizyka, sztuka i nauki humanistyczne znajdują swoje rozszerzenie i praktyczne zastosowanie w codziennym życiu.  Szkoła, której nieodłączne składowe to farma ze zwierzętami, pola uprawne, ogród, sad, pasieka, dwa stawy, stolarnia i warsztat naprawczy, jest ciągłym źródłem studiów, zdobywania wiedzy i nabywania praktycznych umiejętności i kompetencji tak niezbędnych w samodzielnym, dorosłym życiu.

Uczniowie przez okres edukacji mieszkają na farmie, stając się nie tylko jej pełnoprawnymi mieszkańcami, ale także członkami społeczności, którą tworzą razem z mieszkającymi i pracującymi tam dorosłymi. Pod okiem najlepszych w swoich dziedzinach nauczycieli i specjalistów uczą się i pracują, odkrywając tym samym swoje umiejętności, a także role i miejsce w społeczeństwie.

Dlaczego szkoła-farma jest odpowiedzią na potrzeby nastolatka / nastolatki?

Ponieważ zapewniamy:

·        doskonałe i bezpieczne warunki do nauki i pracy

·        indywidualne podejście do możliwości i potrzeb każdego ucznia,

·        realizację programu szkolnego i przygotowanie uczniów do egzaminów w domowych warunkach

·        zrównoważoną edukację, czyli balans między nauką, pracą a wolnym czasem

·        naukę bez stresu versus motywacja, odpowiedzialność i samodyscyplina

·        odpowiednią ilość czasu na świeżym powietrzu – to ważne!

·        zdrową, ekologiczną kuchnię oraz posiłki o stałych porach.

·        jasno określone zasady, spójne z potrzebami rozwoju nastolatka

·        doświadczanie realnego życia poprzez zaangażowanie uczniów w obowiązki domowe i pracę na farmie

·        ustalony z uczniami limit czasu na korzystanie ze smartfonów i elektroniki

Nauka i mieszkanie poza domem nie tylko nie osłabia więzi nastolatka z rodzicem, a wręcz sprzyja ich zacieśnieniu. Uczniowie mieszkają na farmie od poniedziałku do piątku. Danie im przestrzeni na samodzielny rozwój w bezpiecznym otoczeniu, a okazanie im w ten sposób zaufania procentuje dojrzałością oraz umocnieniem się relacji między dziećmi i rodzicami.

Celem edukacji w naszej szkole jest nie tylko akademickie przygotowanie naszych uczniów, ale poprzez wspólne mieszkanie, pracę oraz rzeczywiste doświadczanie życia, wyposażenie ich w kompetencje i narzędzia tak niezbędne w podróży zwanej dorosłością.

Zapraszamy.

>> Formularz zgłoszeniowy<<<

Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt z:

Małgosią Tarnowską

T: +48 539 697 025 E:   mfs@wmf.edu.pl