Wizyta w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

W wigilię Andrzejek 29.11. kilkoro uczniów z Pre-IB1 i Pre-IB2 udało się z wizytą do Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wiktorskiej, aby wspólnie spędzić czas z przebywającymi tam seniorami. Specjalnie dla nich grupa przygotowała quiz z wiedzy ogólnej, popkultury oraz muzyki skierowany do osób 65+.

Była to świetna okazja, żeby porozmawiać z przedstawicielami starszego pokolenia o tym, jakie seriale, i filmy szczególnie zapadły im w pamięć oraz jakie postacie czy wydarzenia historyczne są im szczególnie bliskie. Uczniowie przygotowali ciastka i drobne nagrody dla zwycięzców konkursu.

Grupa została przyjęta z wielką życzliwością przez seniorów, którzy entuzjastycznie zaangażowali się w odpowiadanie na pytania, które współgrały z ich zainteresowaniami. Oprócz quizu czas umilały andrzejkowe wróżby, m.in. lanie wosku. Okazało się przy tym, że seniorzy mają niesamowitą wyobraźnię: w kawałkach wosku potrafili dostrzec dalekie kraje, krokodyle, a nawet… pannę młodą.

W trakcie spotkania nawiązano wiele nowych znajomości. Seniorzy byli zachwyceni młodzieżą, zaś o wrażeniach uczniów niech zaświadczą ich własne wypowiedzi: „Jakie ta pani opowiada ciekawe historie, a tamta jest taka urocza”, „Chciałbym tu przyjść jeszcze raz i zagrać z nimi w kalambury”.

Wspaniale było obserwować jak pomiędzy uczestnikami spotkania tworzy się międzypokoleniowa więź. Choć dzieliło ich wiele lat, wciąż mogli obdarować siebie nawzajem tym, co w nich najlepsze.

NASZE PLACÓWKI

• Grupy Maluszkowe